Prezidenti jsou volové

neděle 28. listopad 2010 22:24

 Tedy není to tak úplně jejich vina. To lidi si vymysleli, že potřebují prezidenta. To, že si o nich myslím, že jsou volové, a to všichni, je moje životní poznání. Jen jednou jsem to řekl nahlas, to jsem byl ještě nladý a věřil v rozum, a stálo mě to študování. Byl jsem vyloučen z fakulty žurnalistiky.

 Nedá se říct, že bych měl negativní postoj k prezidentům odjakživa, ale určité osudové řízení tu je. Poprvé jsem měl díky prezidentovi konflikt, když jsem byl ještě školák a umřel prezident Zápotocký. Byl jsem poslán s ještě jedním spolužákem, abychom lidem říkali, kde jsou kondolenční místnosti, aby se mohli jít podepsat. Oba dva jsme byli asi po hodině přivedeni příslušníkem SNB zpět do školy, že nemůžeme lidem říkat, aby šli podepsat to, že souhlasí s tím, že zemřel Zápotocký. Učitel i policajt se potutelně usmívali a poslali nás zpět do třídy.

 Můj další konflikt s prezidentem byl, když jsem studoval na fakultě žurnalistiky. Rekl jsem mezi svými spolužáky, že je vůl a ono se to nějak doneslo. Byl jsem vyloučen z fakulty, jistě nepříjemné, ale můžete mě věřit, že to nebolelo tak moc, jako když o mnoho let později další prezident vůl, tento zákon ponechal v platnosti, čímž potvrdil správnost mého vyloučení. Ziji v USA, takže bych nad tím mohl jen mávnout rukou. Jenže můj problém s prezidenty pokračuje i tady. Když Iráčané napadli Kuvajt a Bush je zahnal zpátky, byl jsem štastnej. Konečně mám prezidenta, kterej je chlap a spravedlivý. Jaké bylo ale moje rozčarování, když po vítězné válce jeho dva synové jeli okamžitě do Kuvajtu obchodovat. Pochopitelně, vše co nabídli za horentní sumy, vděční šejkové kterým USA zachránili jejich miliony, bez řečí koupili. Zaplatili tak nepřímo za americkou krev, která jim vrátila majetek. Nemám nic proti tomu, aby se šejkům pustilo žilou. Naopak. Ale proč by to měla shrábnout rodina Bushova? Fair by mě připadalo, kdyby ty peníze byly rozděleny mezi sirotky, kterým v této válce padl některý z rodičů. Ale takle.

 Clinton byl velkým přítelem prezidenta Havla. Alespon to Havel říkal. Pro mne byl pouze bezcharakterní diletant, naštěstí obklopen skvělým týmem lidí. Nejvíc jsem se nasmál, když v jeho krizi, kdy mu  hrozilo odvolání z postu prezidenta, si pozval na pomoc Havla. Pochopitelně, ten všechno spackal. Jeho - já nerozumím tomu co se stalo =jistě, nevěra je pro něho legrace, která nestojí za povšimnutí= ale tak jak tak, Clinton zůstane mým přítelem.- Bum. Americkej národ si sedne na prdel, protože to je důležité, že zůstane Havlův přítel. Sám Clinton musel být rozladěn, koho si to pozval na pomoc. Jak velcí jsou přátelé, ukazuje fakt, že ho Clinton nepozval ani na svatbu své dcery. A vůbec, Havel tolik slavných lidí nazývá svými přáteli, bohužel, oni to zpětně nijak nedokazují.

 O Bushovi synovi je snad zbytečné mluvit. Nejnespravedlivější válka, jakou já pamatuji. Místo, aby šel pronásledovat teroristy do Afgánistánu, vybral si Irák, kde si myslel, že to bude lehké a rychlé a jemu to zvedne předvolební popularitu. A velký narcis Havel, který vykvetl na hnojišti pokomunistické politiky, podepsal této válce podporu. Když dostal od vlády Bíleho lva - chtěli by jste toto vyznamenání, kterým se honosil Brežněv, Husák, Havel?- bylo mě líto toho iráckého chlapce, který při bombardování přišel o obě ruce, že nemůže jít Havlovi poblahopřát a potřást mu pravicí. Jaké bezvýznamné nuly jsme pro tyto požirače našich daní, jakou nulovou hodnotu mají naše životy či naše zmrzačení, proti slávě Brežněvů, Bushů či Havlů.

 Nedávne mě rozčilil můj kocour Haníček. Je chytrej jak veverka. Pořád mě tvrdí, že jsem senilní dědek, že věci musí být tak, jak jsou. Když seš tak chytrej, povídá, běž dělat prezidenta ty.

"Nemůžu," povídám. "Jednak piji. Pravda, prezidenta se skleničkou jsme už měli, ale já mám navíc moc rád ženy. Dělají si se mnou co chtějí. Kdyby naši nepřátelé - ted nevím kdo jsou naši nepřátelé, ale nějaké určitě máme - tak kdyby poslali nějakou krásnou špionku, řekl bych jí všechno. Vodila by mě na vařené nudli. I klíč od korunovačních klenotů bych ji dal. prostě zradil bych, jak básník říká, za trochu lásky. A v neposlední řadě, prezident má být ženat. Na mě nejlépe sedí básen Františka Gellnera.

  Konečně, je to možná věc

 že ještě něčím budu.

 Do Afriky se vypravím,

 dobývat zlatou rudu.

 

 A když ze mne nic nebude

 jak tulák bez profese

 s šelmami budu se o závod

 prohánět po pralese.

 

 Za ženu vezmu si gorilu.

 Možná, že shodneme se

 má srdce divoké jako já

 a též je bey koncese.

 

  "Tak vidáš" říkám mu, "že prezidentem být nemůžu. Jak by to vypadalo, kdyby prezident Ceské republiky, měl za ženu gorilu. I když pozor, upozornuji, že by to byla gorila inteligentní, civilizovaná, slušně vychovaná. Ta by v parlamentu na prsty nepískala.

 Ještě musím závěrem dodat, že Klause jsem měl zpočátku taky rád. I když dnes už jsem ho zařadil do stáda.Prostě vyjímka potvrzuje pravidlo nevyšla. Tak jaksi zparoubkovatěl. Jeho výraz, že házet po někom vajíčka je nedemokratické, je vyjádření krajně nedemokratické. Co tedy máme dělat, pane prezidente, když nám lžou do očí, rozkrádají naše daně, podvádějí nás na každém kroku. Kdyby místo vás seděl na Hradě Karel IV. řekne Buškovi z Velhartic, sežen košík s vajíčky, jdeme k Andělovi. A to, že shledáváte tu posledné politickou špínu, kterou politici upekli v Praze, naprosto v pořádku, to dokazuje, že za ta léta se z vás stal politik -tedy špína chlap- až do morku kosti. Ale budte opatrní, neplivejte nám do očí, ono všeho dočasu. Ta defenestrace tenkrát, to bylo v Praze?

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

O vsem, rad bych psal humorne a zabavne veci, ale zacal bych prispevkem Bratsi Masini, protoze me to trapi tak, jak snad kazdeho Cecha.

Clovek pred duchodem, 63 let star, svobodny, psani je byl a bude muj konicek.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora