Kalouskova facka a moudrost našeho pana prezidenta

neděle 25. září 2011 21:04

  To, jak politici v Cechách zachází se "svým lidem" je něco, co průměrně inteligentní člověk nemá nárok pochopit. Na to musí být bedna.

  Možná problém je ve mně, že nechápu strukturu českého demokratického státu, ale z toho, co jsem během svého života přečetl, vyslechl a pochopil, jsem si myslel, že politici jsou tady od toho, aby sloužili lidu. A zatím, naši služebníci, kteří jsou lidem placeni, nejenom že mají nesrovnatelně vyšší platy, než jejich zaměstnavatelé, různé přídavky a úlevy, o jakých se jejich chlebodárcům ani nezdá, ale vypadá to tak, že i to je pro naši sloužící třídu málo. Rozhodli se, že nás budou i fyzicky trestat. Pokud se nějak proti jejich představám proviníme. Zatím přešli k fackám.

  Chápu, že se může stát, že politik, má-li upito/spíš bych nechápal, kdyby upito neměl, co mají celý den dělat,že?/ ujedou mu nervy. A padne facka. Pak, podle mého názoru, když už k takové situaci dojde, by po zchladnutí emocí, měla následovat omluva a projev lítosti nad tím, že jsem se nechal unést hněvem. Tak to chápu já. To, co se přihodilo panu Kalouskovi bylo nesprávné i ze strany toho mladíka, i když věřím, že i on měl důvod být na pana Kalouska naštván, což je jeho právo na názor. Tedy i on nepostupoval slušně, kdo ví, měl možná taky trochu upito, tedy mohli bychom říct, že šlo o výměnu názorů mezi kumpány z mokré čtvrti. Přesto, být tím mladým mužem, vzal bych pana Kalouska k soudu. Už proto, aby si takhle postupovat nezvykal. Nevím přesně, jak je to doma s imunitou, ale soudím, že beztrestně fackovat lid ještě nemohou. Pan Kalousek by měl u soudu polehčující okolnost, ale jen polehčující, čin byl spáchán. Co kdyby to bylo obráceně?Co kdyby ji koupil Kalousek? Nechci ani domyslet reakci politiků. Pan prezident by se nám asi rozpustil vztekem.Vždyt jen vajíčka na Paroubka shledal činem nedemokratickým.

 Pan prezident prohlásil, že fackování se mu nezdá správné. Takovou moudrost jsem od něho nečekal, vážím si toho, že to řekl, bylo to důležité, protože většina lidi v Cechách to zřejmě nevěděla. Jsem rád, že máme tak inteligentního prezidenta, který ví, co je spravné. Vlastně neví, jemu se to jen zdá.No ale budiž, lepší než nic. Vzápětí to ale pohnojil tím pocitem, že měl ve své politické karieře také někomu nafackovat. Na jedné straně by to bylo dobré, dokreslil by svůj skutečný obraz Václava Klause, jenže pokud by se facka stala jako argument v Cechách běžnou věcí, pak marná sláva, musí pomyslet na to, že by facky jen nerozdával, ale také obdržel. V naší zemi budou určitě davy lidí, kteří rádi i zaplatí, aby mu mohli jednu ubalit. A nepochybuji o tom, že ti, co mají našetříno, by šli i několikrát. Já osobně asi nikdy nestrávím to, jak se choval a chová ke své paní, jak ji ponižuje svým chováním /dá-li se tady slovo chování vůbec použít/ před celým národem. Být bratrem či synem vaší paní, jedna facka by to nespravila pane prezidente.

 Pokud jde o pana Schwarzenbergra, šlechtice s lidovým přístupem k druhým, souhlasím s ním, že je škoda, že souboje byly zakázány. Vyřešilo by to mnohé, i když by nám asi vymřel parlament, senát,...atd po meči.

 Když už jsme u pana Kalouska, dovolil bych si jeden dotaz. I když facku mě dát nemůže, přesto bych chtěl zdůraznit, že jde jen o dotaz. V žádném připadě nejsem žádný odborník a proto nemohu víc, než vznést dotaz. Drzost našich politiků postrádám. Vím, že šetřit se musí, že je to nutné. Zda to dělá pan Kalousek správně musíte posoudit vy doma, mě chybí informace. Ale myslím si, že nevidí, nebo nechce vidět, kde by se opravdu ještě ušetřit dalo. Kdysi dávno, jako kluk, jsem byl nadšen francouzskou revolucí, a ve škole jsem slyšel, že komunardi hlásali, že každý politik by měl mít plat průměrného dělníka. Těžký, co? To by řvali nejen  socialisti, ale i komunisti. To je tedy nereálné. Ale něco, co by se, pokud by bylo čisté srdce a snaha po spravedlnosti, dělat přece jen dalo. A neříkejte, že to nejde, protože zákon říká...to není argument.Dokázali jste blbé zákony ustanovit, určitě, pokud budete chtít, je dokážete také zrušit. O co mě jde? O senát. Je k ničemu, jak soudí většina lidí a přesto, bez mrknutí oka vyhazujete miliony oknem. No jistě, vy jste na ně nepracovali. Aby jste měl stoprocentní jistotu, že si to národ myslí, že je to jeho vůle, dejte mu šanci promluvit. Jistě, ta akce bude STAT něco stát, ale rozpuštěním senátu se to xykrát vrátí. Jen odhad, kolik ta sranda lid stojí. Má čísla nebudou stoprocentní, nemám přehled jako vy doma, ale pro představu to jistě stačí.

 Tak našich 81 senátorů s platem 59.000 měsíšně vám ušetří  skoro 57 milionů ročně. Náklady na jejich dopravu činí 5.5 milionu ročně.Osobní výdaje jsou tajné, ale šeptanda mluví asi o 10.000 měsíčně na hlavu, což je další milion. Nájemné, uklizečky, inkaso, a další tajné drobnosti, dá to milion? Nevím. Suma sumárum by mohla dát okolo 65 milionů. To nezní špatně, co myslíte? Jenže těch kamarádů, co tam máte, co?

 No tak bych rád závěrem přidal vtip, abych si trochu usmířil ty, co jsem rozhněval.

  V Texasu, vyjede autobus plný politiků z jednoho města do druhého. Když už mají několik hodin zpoždění, vyjede policie hledat je. Na jednom kopci, v prudké zatáčce vidí, že autobus se zřítil dolů. Slezou a vidí, že autobus je prázdný, nikde nikdo. Uviděli o kousek dál pracovat farmáře, tak se ho šli zeptat, co se stalo.

"Jo," říká farmář, zřitili se dolů a zabili se, tak jsem je támhle pochoval.

"A to byli všichni mrtví," diví se policajti.

"No," říká farmář a drbe se za uchem, "někteří říkali, že mrtví nejsou, ale věřte  politikům."

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

O vsem, rad bych psal humorne a zabavne veci, ale zacal bych prispevkem Bratsi Masini, protoze me to trapi tak, jak snad kazdeho Cecha.

Clovek pred duchodem, 63 let star, svobodny, psani je byl a bude muj konicek.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora