Věříš v Boha? Pak by ses měl rázně postavit proti restitucím.

pátek 15. červen 2012 16:49

Jestliže církev chce žít to co hlásá, pak by měla sama přijít s tím, že všechno kolem restitucí není tak jasné,jak pan Kalousek a vláda vůbec, hlásá. Pan Kalousek sám tvrdí, že jen zbabělec se vyhýbá diskuzi. Přitom vůbec nechápu, jak  může třeba i jeden jediný poslanec zvednout ruku pro vrácení něčeho, když není seznam toho, co se vracet bude. Jak mohou ignorovat hlas lidí, kteří je volili, a nejsou tak slepí, aby neviděli, že celá záležitost je podle většiny lidí provedena,  no řekněme šlendriánsky. Co vede Kalouska, Nečase a spol k tak zatvrzelému postupu. Mají snad od církve slíbené nějaké odpustky?

Pojdme se teda my, co nemáme talent, profesionalitu, inteligenci a hlavně charakter politiků /postrádá někdo z vás některou z JEJICH uvedených vlastností?/ podívat na celou restituci selským rozumem. Nepochybuji o tom, že v některých bodech se budu mýlit, či že se dopustím nepřesností. Můj příspěvek je ale jenom příspěvek, nedělá si nárok patentu na rozum. Začal bych tedy tím, jak církev majetek získala. A nenechte se mýlit letopočty. Jestliže dnes ti něco ukradnu, pak to prodám a koupím za to něco jiného, pak to co jsem koupil je pořád ještě z kradených peněz.

 Jak asi víte a vláda snad taky, hodně majetku církev získala tím, že prostě měla moc a majetek zabavovala. Tedy stejný postup jako u komunistů, jenže když ti zlí odešli, nic se nevracelo, žádné restituce neproběhly. Snad každý Cech se ve škole učil o době pobělohorské, kdy spousta lidí smýšlejících jinak než vítězní katolíci musela zem opustit, majetek byl zabaven církví a nikdy vrácen. Méně z vás už asi bude vědět, že v době honů na čarodějnice /ted nemyslím to, o čem mluví Kalousek, ale mám na mysli středověk/ skončilo na hranicích a bylo upáleno okolo 5milionů lidí. A majetech těch, co byli movitější? Schválně pane Kalousek tipněte si, kdo ho dostal. O životech nevinných lidí nemluvě. Nikdy ho církev nevracela a neekluje se dodnes nosit na rukou zlaté prsteny s diamanty, jejichž původ či peníze, za které byly pořízeny má černé pozadí. A co odpustky, které prodávala lidem a mnohdy způsobem, jak dnes dovolujete darebákům prodávat šmejdy seniorům, nejde v jejich případě o podvodně získané peníze,za které se pak nakoupil majetem, který dnes budeme vracet, a podruhé ho budou platit ve formě restitucí ti okradení.

 Tedy vzhledem k tomu, že prací /křty, pohřby, svatby či jiné církevní obřady/ získávala církev majetek hlavně dary. Tady nemůže být  námitek, dar, pokud ti ho někdo dá, je tvůj. Snad církev sama se může zpytovat před svým svědomím a před Bohem, zda skutečně naložila s dary tak, jak to darovaný myslel, či zda to mezi svými členy docela obyčejně rozkradla. Ale to, jak říkám je už věc jen a jen jejich svědomí. Pokud to potom dárce mrzelo, zdálo se mu, že byl podveden, pak byl prostě příliš důvěřivý, či přímo hlupák. To se ale děje dodnes a nejenom v kruzích církve. Tento majetek tedy církvy náleží a nemůže být námitek o jeho navrácení.

 Dost dobře nechápu, jak tak spravedlivým lidem jako je pan Nečas, Kalousek, a vůbec těm, co budou hlasovat  pro navrácení majetku církvím nevadí, že na to doplatí a de fakto budou okradení, ti, co celý život pracovali a platili aby měli slušný život v penzi, aby mohli žít jako lidi. To není váš problém? To je důsledek komunismu, to komunisti je podvedli a okradli? Ale vy přece, tak jako v případě církví, napravujete nepravosti komunisty napáchané. Tady ne? Od těchto lidí nic nekápne co? Víte co je na celé věci nejhorší? Váš čas vyprší, lidi vám to snad spočítají, vy jste jako vláda nepadli jen proto, že jste nechtěli přijít o svá místa, o své platy. Jenže nevidím ty lepší, co by vás měli nahradit. Holt doufat se musí, že jo.

 Pojdme se ještě podívat, jak církev s majetkem naloží. Ze to nevím? Jistě, máte pravdu, jen koukněme se do minulosti, jak to dělala dosud. Luxusní život špiček, ruce plné zlatých prstenů, ty nejdražší šperky a hodinky, které, když si je zapomenou při focení sundat, musí pak v redakci vyretušovat, to by ještě nebylo tak zlé, ale ty miliony dolarů utracené za právníky a za odškodnění lidem, které kněží sexuálně obtěžovali a neštítili se obtěžovat i děti. Měli jsme tady v Chicago kardinála Bernadýna/jméno možná mírně pletu, už jsem ho pozapomněl/ který byl z těchto činů několikrát obviněn, ale zproštěn viny. To nebudu rozvádět, mnoho lidí mnohokrát bylo nařčeno z věcí, které nikdy nespáchali. Ale co mě vadilo, byla sama osobnost a uvažování tohoto pána. Když se blížil jeho konec /Bůh si ho povolal k sobě poměrně brzo, měl tuším 65/ naplánoval si krok po kroku průběh svého pohřbu. To muselo být prostě něco velkolepého, bál se, aby na něm nešetřili, tak si to zařídil ještě za svého života. Netroufám si přesně odhadovat, kolik ten pohřeb stál,  ale moc bych nedal za to, že k milionu v dolarech se to mohlo přiblížit. Církevní osobnosti z celého světa, letenky, pochopitelně ty nejdražší, hotely taktéž, určitě nepili vodu a nejedli chleba, měli kolem sebe doprovody, sloužící, prostě peníze tekly. Kolik hladových by se za to nejedlo, kolik dětí, které musí umřít, protože rodiče nemají na operace, mohlo žít,  to přece není důležité. Pokud se nemýlím, Kristus se opravdu rozzlobil jen dvakrát. Tady by se nejen rozkřikl, tady by asi běhal a kopal jim všem do prdele.

 Ještě jedna věc není bez zajímavosti. To, že církev neplatí daně, to že třeba u nás jim byly jakés takés platy a udržování kostelů placeno, je samozřejmostí taky. Ale když tedy tak do puntíku vše vracet, pak snad obě strany, nebo ne?

 Jsem katolik. Po babičce. Sám svůj názor a svou víru tady rozvádět nebudu. Bylo by to dlouhé a asi nudné.
 Ale věřit tomu, že kostel kráčí boží cestou je pro mne nemožné.A věřit tomu, že česká vláda postupuje spravedlivě a po zralém uvážení, je ještě horší.

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

Ladislav Vorel

O vsem, rad bych psal humorne a zabavne veci, ale zacal bych prispevkem Bratsi Masini, protoze me to trapi tak, jak snad kazdeho Cecha.

Clovek pred duchodem, 63 let star, svobodny, psani je byl a bude muj konicek.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora